Kırmadan Su Kaçağı

Su kaçağının yaşandığı evlerde tavandan su damlacıkları dökülür ve evlerin banyo ve tuvalet gibi yerlerinde su birikintileri meydana gelir.Su kaçağı yüzünden eviniz zarar görebilir ve evlerin bazı bölgeleri kullanılamaz hale gelir. Su kaçaklarını zamanında tespit etmek ve tespit edilen bu kaçakları onarmak adına firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Su kaçakları uzun süre müdahale edilmediğinde yapıya daha büyük zararlar verebilir bu nedenle vakit kaybetmeden su kaçaklarını tamir ettirmelisiniz. Su kaçağı tespitinde makine kullanılması gereklidir çünkü noktasal tespit edilen su kaçakları bizleri ekstra çıkacak olan maliyetlerden kurtarır.

Su Kaçağını Anlama Yöntemleri

  • Alt katın tavanına su akar,
  • Su saati hızlı dönmeye başlar,
  • Duvarlar ıslanır ve kabarır,
  • Kombi barı düşüş gösterir,

Sıradan Ustalar Su Kaçağını Bulabilir Mi?

Makine kullanmadan arıza tespiti yapmaya çalışan tesisatçılar, duvarları veya fayansları kırarak arızayı bulmaya çalışırlar bunun sebebi ise su tesisatı borularının duvarın içinden veya fayansın altından geçmesinden dolayıdır.

Su Kaçağını Biz Nasıl Buluyoruz?

Uzman ekiplerimiz kırmadan su kaçağı bulma işlemlerini ekstra masraf oluşmaması için, teknolojik cihazlar kullanmaktadır. Uzman ekiplerimiz bu teknolojik aletleri firmamızın bünyesi altında eğitimler alarak kullanmakta ve tespit işlemlerini sorunsuz ve düzgün bir şekilde yapmaktadır.

Temiz su tesisatında meydana gelen kaçaklar için ustalarımız noktasal olarak arızayı tespit eder ve tek fayansla arızalı olan bölgeye ulaşırız. Pimaş borularda ise kameralı sistemler ile görüntülemesi yapılır ve boru içerisinde çatlak, kırık, conta sıyırması gibi arızalar bölgesel olarak kolaylıkla tespit edilir. Firmamız tespit işleminden sonra yapılacak onarım çalışmasına fiyat çıkartır, kabul ettiğiniz taktirde tamir işlemi de tarafımızca yapılır.

Su sızıntısı tespit edilen ve geçiş noktaları bulunan borularda oluşan kaçaklar için uzman ekiplerimiz boru görüntüleme kamerasını ve akustik ses dinleme cihazlarını kullanır. Gelişmiş cihazların kullanımı sayesinde temiz su hatlarında ve pimaş gider hatlarında meydana gelen su kaçaklarının yeri bulunur ve uzman ekiplerimiz tarafından gerekli işlemler yapılarak su kaçakları tamir edilir. Su kaçakları firmamız tarafından yapıldığında, 1 yıl garanti verilmektedir.